Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

Banner Veľká vojna a územie Slovenska


Matej Šimonovič z Modry - september 1915

Naposledy aktualizované pred 11 rokmi
adminadminHlavnı administrátor
Odoslané pred 11 rokmi
Ako vzorovı príklad (kupodivu úspešného) postupu uvádzam jeden príspevok zo starého fóra:
Dobrı deň, prosím Vás o pomoc pri pátraní po prastarom otcovi Matejovi Šimonovičovi z Modry. Mal padnúť v septembri 1915. Prosím Vás pomôžte mi vypátrať kde. Mal byť obyčajnı pešiak.

Team velka.vojna.szm.com reaguje :19.12.2011 (18:17)X Modra, maď. Modor patrila do doplňovacieho obvodu 72. pešieho pluku (spoločnej armády). V septembri 1915 bol pluk zaradenı do 27. pešej brigády a patril do 14. pešej divízie (ID). V tom čase patrila divízia do 2. armády. Ohľadne zborov je ťažko rozhodnúť. V tom čase sa jednotky rôzne preskupovali. 14.ID by mala byť v IV. zbore. V tom čase prebiehala bitka na rieke Sereth, pri meste Tarnopol (Ternopiľ) na Ukrajine. 14.ID sa v období od 9.9.-12.9.1915 nachádzala asi 20 km severne od mesta Tarnopol medzi mestami Igrovicja a Mšaneč (neviem slov. prepis). Dajte do google maps 49.690288,25.546932. No neviem, či tam nájdeme nejakı cintorín z 1 .sv. vojny. Viem si predstaviť okolo rieky rôzne mokrade a bažiny, ... Držíme palce.

Skúste aj Kramerius http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PSh...23834&it=0 Do vyhľadávača by som napísal meno Simonovics Mathias (krstné radšej nie) alebo mesto Modor.

Šimonovič reaguje:20.12.2011 (09:01) Našiel som ho v zozname strát (Verlustliste) 635 na strane 55 v doplnení zoznamu 296.
Vy môžete zobraziť všetky vlákna v tomto fóre.
Vy nemôžete začať nový diskusný príspevok v tomto fóre.
Vy nemôžete odpovedať v tomto diskusnom vlákne.
Vy nemôžete začať v anketu v tomto fóre.
Vy nemôžete na tomto fóre nahrať prílohy.
Vy nemôžete stiahnuť prílohy v tomto fóre.
Moderátor: Administrátor