Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

Banner Veľká vojna a územie Slovenska


Jan Pinak

Naposledy aktualizované pred 4 rokmi
adminadminHlavnı administrátor
Odoslané pred 5 rokmi
Z pošty:

Dobry den
Pátram po svojom pradedovi. Volal sa Jan Pinak, ale madari mu dali meno Jan Piniak (videl som aj Janos). Zistil som Ze padol na Piave a pochovali ho na cinto caomaggiore. Lenže som sa už spojil zo starostom tej dediny a povedal, že je tam iba pamätná tabuľa bez mien. Zrejme ich po vojne exhumovali. Neviem, kde by som mal ešte pátrať. Už sa točím do kolečka. Viete mi prosim pomôcť.
Ďakujem
branislavbranislavMember
Odoslané pred 5 rokmi
V časti Bádanie - Zoznamy strát nižšie pod Cimitero Militare Austroungarico v Cittadelle píšeme trochu o talianskıch cintorínoch.

https://velkavojna.sk/viewpage.php?pa...page_id=12
fekiacfekiacMember
Odoslané pred 4 rokmi
V roku 2003 som bol v spojení s Hansom Duffekom z Bolzana, ktorı mal na starosti vojnové hroby na miestnom cintoríne v rámci organizácie Čierny kríž - starostlivosť o vojnové hroby. Ten mi bol schopnı presne vyhľadať miesto pôvodného aj terajšieho hrobu padlého prapredka a bol takı láskavı, že mi urobil aj fotografie mohyly. Ich adresa vtedy bola:
Verein zur Pflege des
Soldatendfriedhofes von St. Jakob/Bozen
Kampill Center
Innsbrucker-Straße 25
I - 39100 Bozen - (BZ)
Tel +39/0471/974572
Fax +39/0471/327567
hans@duffek.net
Neviem, či kontakty ešte fungujú, ale môžete to skúsiť.

Veci sa odvtedy určite zmenili, nedávno som hľadal človeka padlého v dnešnom Slovinsku a foto hrobu mi poslali za poplatok. Písal som na adresu: grabschmuck@volksbund.de pánovi menom Skiba, z toho sa rozvinula poštová korešpondencia, ale nakoniec som dostal, čo som potreboval

Skúste napísať spočiatku na obe elektronické adresy a oni by Vám kompetentne mali poradiť, čo ďalej.

Držím palce!
Vy môžete zobraziť všetky vlákna v tomto fóre.
Vy nemôžete začať nový diskusný príspevok v tomto fóre.
Vy nemôžete odpovedať v tomto diskusnom vlákne.
Vy nemôžete začať v anketu v tomto fóre.
Vy nemôžete na tomto fóre nahrať prílohy.
Vy nemôžete stiahnuť prílohy v tomto fóre.
Moderátor: Administrátor