Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

Banner Veľká vojna a územie Slovenska


Uniformy - prosba o pomoc

Naposledy aktualizované pred 7 rokmi
adminadminHlavnı administrátor
Odoslané pred 7 rokmi
Z pošty:

Dobrı deň,

chcem Vás poprosiť o pomoc - v prílohe posielam fotky, na ktorıch sú údajne moji príbuzní vo vojenskıch uniformách - pravdepodobne z 1. sv. vojny, nie som si istá, či aj z 2.sv. vojny. Pomohli by ste mi to podľa uniforiem zidentifikovať? aby som si vedela zhruba zaradiť obdobie, z ktorého sú fotky a podľa toho si budem vedieť zaradiť aj to, o ktorıch príbuznıch asi ide. Pozerala som si aj Vašu stránku, ale tıch uniforiem je veľa typov a aj počas vojny sa asi upravovali, tak sa v tom neorientujem.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc,
Mira H.

Fotografie:
https://drive.google.com/open?id=0Byr...Q4UFkyenFJ
branislavbranislavMember
Odoslané pred 7 rokmi
Fotografie sú žiaľ málo ostré, ale:
- vojak A1 je četár rakúsko -uhorskej armády,
- vojak B1 ťažko určiť, ale podľa tvaru vreciek uniformy a stojáčikového goliera bez hviezdičiek, by som si dovolil tvrdiť, že je to tiež vojak rak.-uhor. armády,
- vojak B2 vyzerá byť ČSA mne neznáme obdobie, povedal by som odhadom prvej republiky.
Upravil/a branislav dňa 11-11-2016 12:55, pred 7 rokmi
PavolRusnakPavolRusnakVeterán užívateľ
Odoslané pred 7 rokmi
Na prvej fotke je strelmajster r-u armády -> podľa miesta vyhotovenia (Prešov) by mohlo ísť o príslušníka c. a k. 18. poľného kanónového pluku. Dvojnásobnı nositeľ bronzovej medaily za statočnosť.
Na druhej fotografii je pravdepodobne tiež vojak rakúsko-uhorskej armády. Zrejme tiež príslušník jazdného delostrelectva, keďže nemá ovinovačky ako radovı pešiak.
Na poslednej fotke je príslušník jazdectva československej armády – prvá republika. Škoda že nevidno štítok s číslom pluku na golieri ....
Vy môžete zobraziť všetky vlákna v tomto fóre.
Vy nemôžete začať nový diskusný príspevok v tomto fóre.
Vy nemôžete odpovedať v tomto diskusnom vlákne.
Vy nemôžete začať v anketu v tomto fóre.
Vy nemôžete na tomto fóre nahrať prílohy.
Vy nemôžete stiahnuť prílohy v tomto fóre.
Moderátor: Administrátor