Diskusné fórum: Gápa a Lonc-Mičky - Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

PrihlásenieHesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Čítať tému

 Vytlačiť tému
Gápa a Lonc-Mičky
admin
      Dobrı deň,

Všimol som si, že na Vašej práci na databáze padlıch vojakov z územia Slovenska čerpáte aj z Kníh zomrelıch, ktoré sú uložené vo VHA Bratislava. Preto by som Vás chcel poprosiť, či by ste mi nemohli pomôcť v pátraní po mojich dvoch predkoch, ktorí zahynuli v 1. svetovej vojne, a to:

1)Ján Gápa, narodenı 31.3. 1875, Závodie, okres Žilina (po maďarsky Szentistvánpatak), ktorı pravdepodobne slúžil v nejakom honvédskom pešom pluku. Mám fragment jeho kmeňového listu, ktorı mi poslali z VHA Praha, z ktorého vyplıva, že dňa 30. 12. 1915 ešte nebol odvedenı. Viac informácií o jehi službe vrátane jeho úmrtia sa v kmeňovom liste nenachádzajú.

2)Štefan Lonc-Mičky, narodenı 18.6. 1889, Turie, okres Žilina (po maďarsky Háromudvar), ktorı pravedpodobne slúžil v 71. trenčianskom pešom pluku, pretože jeho známy z Turia (Vendelín Jarina) v tomto pluku slúžil tiež a podľa jeho rozprávania pravdepodone zahynul v roku 1914 alebo 1915 na vıchodnej fronte. Môže byť uvedenı aj ako Lvonc alebo Lvoncz.

Som ochotnı uhradiť prípadné poplatky a iné finančné vıdavky. Za skorú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem a v Novom roku Vám želám veľa úspechov vo Vašej záslužnej práci zostavovania databázy padlıch vojakov z územia Slovenska.


S pozdravom

Richard JARINA, Žilina
 
fekiac
      Tu je nejakı Štefan Lonc = Ljoncz István http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PSh...id=9841790

http://digi.landesbibliothek.at/viewe.../LOG_0023/

ale s inım dátumom narodenia...ten mal asi prímenie Brezovskı - podľa VHA Praha.

V zoznamoch strát som nenašiel ani jedného z nich, ale ešte treba hľadať varianty mena, aj mena dedín atď.
A naozaj, treba prejsť knihy umretıch.
 
admin
      Z pošty:

Dobrı deň,
Chcel by som Vám iba oznámiť, že som sa snažil pátrať po mojich príbuznıch aj na matričnom úrade, a zistil som, že Ján Gápa narodenı 31.3. 1875 nezomrel vo vojne, ako som si myslel, ale zomrel doma v Závodí 5. mája 1916. Mal som teda nesprávnu informáciu.Štefan Lonc-Mičky zjavne naozaj zahynul vo vojne, pretože záznam o jeho úmrtí sa úmrtnıch matrikách nenachádza. To je zatiaľ všetko, čo sa mi podarilo zistiť.

richard jarina
 
Prejdite na fórum:
Vygenerované za: 0,10 sekúnd
1,371,008 návštev