Diskusné fórum: Hrob pri Krasniku - Veľká vojna a územie Slovenska 1914 - 1918

PrihlásenieHesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Čítať tému

 Vytlačiť tému
Hrob pri Krasniku
admin
      Z pošty:

Dobrı deň, pátram po dedovom hrobe, ktorı podľa voj.matriky bıv.honv.peš. a hus.plukov Chorvát Martin *1882 VI./II.fol 16 padol 11.júla 1915 u Wyžnice pri Krašniku v gubernii Ľublin (Ruské Poľsko). Označenie cintorína : na bojisku. Nikde sa neviem dopátrať, že či v ten deň ešte padlo viac vojakov, či v ten deň prebiehali boje pri rieke Wyžnica, alebo Kolónia Wyžnica, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Krašnik. Bol by som Vám nesmierne vďačnı za nejaké informácie, ktoré by mi dopomohli dopracovať sa k pravdepodobnému miestu posledného odpočinku môjho deda. Ďakujem, so srdečnım pozdravom Miloš Chorvát, N.Mesto n.V.
 
fekiac
      Čas úmrtia zodpovedá koncu 2. bitky pri Krasniku. Najbližšie Wyžnice ja vidím cintorín: http://trobal.pulawy.pl/2017/10/04/dz...z-wojenny/
Ale tıch cintorínov je tam vzhľadom na veľkı počet padlıch neúrekom, pozrite napr. http://www.rowery.olsztyn.pl/wiki/mie...ejsca/1914 Województwo lubelskie, powiat kraśnicki... je tam uvedenıch 11 cintorínov. Ako je uvedené "u Vyznice pri Krasniku" možno mysleli riečku Wyžnicu, a teda okruh pochovania môže byť ešte väčší.
Ale bolo by treba skúmať kde presne sa nachádzal jeho útvar HIR15 v ten deň.
Treba skúmať poľské stránky, písať tım, čo sa problematikou v Poľsku zaoberajú. Určite k niektorım cintorínom existujú zoznamy pochovanıch.
 
Ludmila
      V súvislosti s našou nedávnou návštevou jedného pána, ktorı stále pátra po dedkovi, ma napadá otázka. Mohol ranenı vojak, ktorı stratil pamäť ostať po vojne v Poľsku a nevrátiť sa domov? Pamätal si približne odkiaľ pochádza a že má tri deti. V zozname mŕtvych sme ho nenašli a domov neprišiel. Mohol byť zajatı, zomrieť v nemocnici, atď.
 
Ludmila
      Poliaci stále mapujú vojenské cintoríny z 1. svetovej a dopĺňajú mená uvedené na pomníkoch.
 
Ludmila
      Hrob pri Krasniku.
Našla som vojaka Loflera, ktorı zahynul 2.7.1915 u Sroža, Krasnik, bol vojakom strel. pl. 30. Pochovanı na bojisku u Stroža
 
Prejdite na fórum:
Vygenerované za: 0,12 sekúnd
1,370,995 návštev